
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Output Current | 2.7 A |
| Output Voltage | 10 V |
| Max Supply Voltage | 38 V |
| Operating Supply Current | 950 µA |
| Max Supply Current | 650 µA |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Input Voltage | 20 V |
| Max Duty Cycle | 10 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$1.13530
Ext.Price$1.13530
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13530 | $1.13530 |
| 10 | $0.93216 | $9.32160 |
| 25 | $0.84788 | $21.19700 |
| 50 | $0.77122 | $38.56100 |
| 100 | $0.70150 | $70.15000 |
| 300 | $0.67253 | $201.75900 |
| 500 | $0.64476 | $322.38000 |
| 1000 | $0.62032 | $620.32000 |
